Asie

Asie je pro nás prvním kontinentem, který jsme navštívili mimo Evropu. Jako vstupní bránu jsme si vybrali nepálské hlavní město Káthmándú, ze kterého jsme vyráželi na treky do Himalájí a další zajímavá místa. Z Nepálu jsme pokračovali do rozmanité Indie, která nabízí vše od zasněžených vrcholků, přes pouště až po tropy a pralesy nedaleko oceánu. Jako další plánujeme pokračovat směr Thajsko a pak přes Kambodžu a Laos až do Vietnamu.


Tak neváhejte a objevte s námi Asii


… Nejnovější příspěvky z Asie …

 • Posvátné město Váránasí
  Váránasí je jedním z nejdůležitějších a nejnavštěvovanějších míst Indie. Svaté město hinduistů i buddhistů vás nadchne úzkými uličkami, orientálními vůněmi a především gháty, které jsou využívány pro všemožné účely od koupání, přes náboženské obřady až po rituální kremaci. Tak neváhejte a pojďte s námi objevit posvátné město Váránasí.
 • Rozporuplná Ágra a monumentální Tádž Mahal
  Indie je plná kontrastů. Na jedné straně monumentální památky a honosné paláce, na druhé straně chudoba, odpadky a nepředstavitelné množství lidí. Ágra je jedním z míst, kde tyto kontrasty poznáte na první pohled. Právě tady se mísí tři památky zapsané na seznamu UNESCO společně s ghetty, volně se potulujícími zvířaty a stokami plnými odpadků. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá rozporuplná Ágra a monumentální Tádž Mahal.
 • Největší stát Indie Rádžasthán
  Dokonale propracované památky i města, romantická poušť a skvělé jídlo. To vše a mnohem více nabízí největší stát Indie Rádžasthán. Během několika dní jsme poznali jeho čtyři nejdůležitější města, vyrazili na noc s velbloudy do pouště a vydali se za tygry do džungle národního parku Ranthambhore. Přečtěte si náš článek a objevte tak jedny z nejkrásnějších míst Indie.
 • Posvátné město sikhů Amritsar a hranice s Pákistánem
  Naši indickou tour jsme započali v Novém Dillí a z něj pokračovali směrem na sever. Cílem bylo město Amritsar se Zlatým chrámem, nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Po noci strávené v autobuse jsme byli unavení, ale ani to nám nebránilo v odpoledním výletu na indicko-pákistánský hraniční přechod Attari – Wagah, kde se každý den koná jedinečná show – ceremoniál uzavírání hranic. Tak neváhejte a objevte s námi posvátné město sikhů Amritsar a hranice s Pákistánem.
 • Nové Dillí – top památky a zajímavá místa
  Naše velké putování po Asii je v plném proudu a po hornatém Nepálu je naší další destinací Indie. A kde jinde začít prohlídku než v hlavním městě? V Káthmándú jsme tedy sedli na autobus a vydali se na dlouhou cestu do indické metropole. Pojďme si ukázat Nové Dillí – top památky a zajímavá místa.
 • Everest Base Camp Trek přes tři sedla – druhá část
  V minulém článku jsme se vypravili na jeden z nejvíce skloňovaných treků v Nepálu. 19 dní, 271 km, tři sedla a tři vrcholy měřící přes 5000 metrů nad mořem. Takhle může vypadat Everest Base Camp Trek přes tři sedla, pokud jej člověk absolvuje bez podpory letadla, tedy ze Salleri přes EBC do Jiri. První část našeho příběhu jsme zakončili v polovině treku, v základním táboře Mount Everestu. Pořád nám zbývají dvě náročná sedla a jeden vyhlídkový vrchol, což nebude zadarmo.
 • Everest Base Camp Trek přes tři sedla
  Mount Everest – nejvyšší hora světa. Každý turista určitě někdy pomyslel, jaké by to bylo na něm stát. Na vrchol se však dostane jen hrstka těch nejodvážnějších a spoustě horolezcům se stal osudným. My samozřejmě můžeme o vrcholu taky jen snít, ale podívat se do základního tábora a alespoň Everest vidět už pro nás byla reálnější varianta. A tak jsme na začátku listopadu 2022 sedli v Káthmándú na bus a vydali se na Everest Base Camp Trek přes tři sedla.
 • Za nosorožci do národního parku Chitwan
  V Nepálu jsme plánovali především treky pod osmitisícové vrcholy a NP Chitwan nám padl do oka poměrně náhodou. Po skoro 200 km šlapání okolo Annapurny jsme si chtěli dát na chvíli od turistiky pauzu a vidina spatření nosorožce nebo tygra v džungli na nepálsko-indické hranici byla více než lákavá. Na bookingu jsme tedy rezervovali ubytko, zjistili, odkud jede z Pokhary bus a vydali se za nosorožci do národního parku Chitwan. Tak neváhejte a objevte s námi jedno z dalších nádherných míst Nepálu.
 • Trek okolo Annapurny
  Do Nepálu jsme se vypravili především kvůli trekům v Himalájích a spatření nějaké té osmitisícovky. Vždyť co je více než pohled na zasněžené vrcholky majestátných hor, které jsou pro nás zatím nedosažitelné. Jako první jsme si vybrali trek okolo Annapurny, který byl pro nás křest ohněm a poprvé jsme na něm překonali hranici 5000 m nad mořem. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá putování kolem jedné z nejnáročnějších hor světa.
 • Káthmándú – hlavní město Nepálu
  Po dvou letech čekání, plánování a odkládaní opravdu vyrážíme na několikaměsíční cestu do Asie. Plány máme velké. Začít Nepálem, a pak pokračovat přes Indii, Barmu, Thajsko atd. až do Vietnamu. Těžko se dá odhadnout, kam až dojedeme, když je ve vzduchu tolik proměnných. Peníze, čas, koronavirus, válka na Ukrajině, nemoce, nepohodlí, divoké počasí, zkrátka vše, co může člověku cestu znepříjemnit. Už jsme se ale rozhodli, takže obavy necháváme stranou a vyrážíme poznat Káthmándú – hlavní město Nepálu.