Asie

Asie je pro nás prvním kontinentem, který jsme navštívili mimo Evropu. Jako vstupní bránu jsme si vybrali nepálské hlavní město Káthmándú, ze kterého jsme vyráželi na treky do Himalájí a další zajímavá místa. Z Nepálu jsme pokračovali do rozmanité Indie, která nabízí vše od zasněžených vrcholků, přes pouště až po tropy a pralesy nedaleko oceánu. Jako další plánujeme pokračovat směr Thajsko a pak přes Kambodžu a Laos až do Vietnamu.


Tak neváhejte a objevte s námi Asii


… Nejnovější příspěvky z Asie …

  • Trek okolo Annapurny
    Do Nepálu jsme se vypravili především kvůli trekům v Himalájích a spatření nějaké té osmitisícovky. Vždyť co je více než pohled na zasněžené vrcholky majestátných hor, které jsou pro nás zatím nedosažitelné. Jako první jsme si vybrali trek okolo Annapurny, který byl pro nás křest ohněm a poprvé jsme na něm překonali hranici 5000 m nad mořem. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá putování kolem jedné z nejnáročnějších hor světa.
  • Káthmándú – hlavní město Nepálu
    Po dvou letech čekání, plánování a odkládaní opravdu vyrážíme na několikaměsíční cestu do Asie. Plány máme velké. Začít Nepálem, a pak pokračovat přes Indii, Barmu, Thajsko atd. až do Vietnamu. Těžko se dá odhadnout, kam až dojedeme, když je ve vzduchu tolik proměnných. Peníze, čas, koronavirus, válka na Ukrajině, nemoce, nepohodlí, divoké počasí, zkrátka vše, co může člověku cestu znepříjemnit. Už jsme se ale rozhodli, takže obavy necháváme stranou a vyrážíme poznat Káthmándú – hlavní město Nepálu.