Roadtripy

Na cesty vyrážíme pěšky, vlakem, autobusem, ale nejradši to máme autem. Byl rok 2017, když jsme se odhodlali vydat na náš první roadtrip, a to rovnou do Norska. O rok později jsme otestovali Astru na dvouměsíční cestě okolo Pyrenejského poloostrova a v roce 2019 jsme projeli balkánské země. Naše plány se měly stupňovat i v roce 2020, ale nakonec z toho kvůli covidu bylo „jen“ Rakousko a Chorvatsko. Jak už to tak bývá, všechna sranda jednou končí, a i Astra odešla do plechového nebe. Jako náhradu jsme vybrali Oktávii a vyrazili do Skotska. Přečtěte si, jak probíhaly naše roadtripy, a jak se žije ve dvou v kufru staré Astry nebo dvojkové oktávky.


… Nejnovější články …

 • Skotský roadtrip po NC 500
  Náš čas ve Skotsku se naplnil a bylo potřeba vrátit se zpět do Česka. Ale byla by přece škoda hned odjet a nepodívat se na všechna ta skvělá místa, které Skotsko nabízí. Rozhodli jsme se tedy nabalit auto a vydat se na 15tidenní skotský roadtrip po NC 500. Jak vypadá nejsevernější silnice Británie, co nás nadchlo na ostrově Skye, a dokážeme se vypořádat s drsným skotským počasím? To vše a mnohem více se dozvíte v našem článku!
 • Roadtrip do Chorvatska, aneb Chorvatsko trochu jinak
  Letošní prázdniny mělo být všechno jinak. Měli jsme vydělávat jako průvodci na zájezdech pro CK Alpina a za naspořené penízky pak objíždět nepálské hory a indické pralesy. Místo Sardinie, Provence a Korsiky se nám podařilo neplánovaně odprůvodcovat akorát zájezd do Slovinska. Před odjezdem na Korsiku nám zbylo pár dní volna, takže jsme chtěli někam vyrazit. Jenže kam má člověk jet, když je spousta zemí zavřená, a zároveň nemá tolik času?
 • Roadtrip do Solné komory a okolí Dachsteinu
  I přes vládní zmatky, karantény a všechno možné se nám oběma povedlo řádně ukončit VŠ a můžeme se vydat za objevováním světa. Právě jsme měli být jako průvodci v Norsku, ale kvůli korona bubákovi vše padlo a jako náhradní plán volíme Rakousko. Lákají nás především ferraty v oblasti Solné komory, Dachstein a cestou zpátky chceme zvládnout Vídeň…
 • Roadtrip na Balkán – druhá část
  V prvním díle roadtripu na Balkán jsme udělali krátkou zastávku v Budapešti a Sarajevu, prozkoumali národní parky Černé Hory a projeli skrz celou Albánii až do Makedonie. Občas to bylo náročné, někdy trochu nebezpečné, ale přesto úžasné. Nyní se vracíme zpět do Albánie a čeká nás zdolání nejvyšší hory – Velký Korab (2764 m). Tak neváhejte a vydejte se s námi za druhou částí našeho balkánského dobrodružství!
 • Roadtrip na Balkán
  Po cestovatelském zlomu v roce 2018, kdy jsme poprvé vyrazili sami na dvouměsíční cestu okolo Pyrenejského poloostrova, se nám v roce 2019 podařilo začít pracovat pro cestovní kancelář Alpina. Jako průvodci jsme odjeli zájezd na Korsiku a do Norska, a pořád nám před dalším zájezdem na Korsiku zbýval měsíc volna. Opět jsme tedy nabalili auto věcmi a vyrazili na roadtrip na Balkán. Přečtěte si, jak se starou Astrou projíždíme Černou Horu, Albánii a další země!
 • Cesta kolem Pyrenejského poloostrova – druhá část
  Je tady druhá část našeho výletu, který od počátku nazýváme Cesta kolem Pyrenejského poloostrova. Stará Astra pořád jede, a tak bez problémů (?) pokračujeme směr Gibraltar, Portugalsko, Španělsko, Francie atd. Neváhejte a ponořte se do našeho dobrodružství.
 • Cesta kolem Pyrenejského poloostrova
  Sepsat dva měsíce cestovatelského života do jednoho článku není vůbec jednoduché. Člověk úplně nemá jasno v tom, které informace vynechat, a jaké zážitky naopak vyzdvihnout. Každý den byl totiž něčím originální a pro nás zajímavý. Ještě aby ne, když jsme projeli tak úžasné země, jako je Rakousko, Švýcarsko, Francie, Španělsko a Portugalsko. V tomto článku vám zkusíme co nejvíce přiblížit, jak probíhala naše dvouměsíční cesta kolem Pyrenejského poloostrova, na kterou jsme se poprvé vydali úplně sami a ještě k tomu se starým autem.
 • Roadtrip do Norska
  Byl rok 2017, když jsme se rozhodli vyrazit na náš první roadtrip. Neměli jsme vůbec žádné zkušenosti s cestováním do zahraničí po vlastí ose, ani s řízením auta do tak vzdálených míst. Aby byla větší legrace, přidal se k nám i kámoš Víťa, se kterým se oba s Míšou dobře známe z atletiky. Důležitým členem týmu byl taky proto, že měl relativně nové auto, které chtěl projet na pořádném výletě. Nějak jsme dali hlavy dohromady, Míša našla zajímavá místa Norska, Víťa připravil auto a já dal dohromady plán na roadtrip do Norska, během kterého ale projedeme i několik dalších zemí.