Portugalsko

Portugalsko je nejzápadnější zemí kontinentální Evropy. Se svou rozlohou, počtem obyvatel i jejich mentalitou je hodně podobné nám. Krajinou se ale úplně liší. Atlantický oceán vytvořil na pobřeží nádherné jeskyně, velkolepé útesy a tajemná zákoutí, která stojí za to prozkoumat. Zároveň každý den předvádí oceán svou sílu v podobě vln a Portugalsko je tedy rájem surfařů. Ve vnitrozemí zase najdete krásné hory a řeky, které je možné pohodově objevovat i v létě, protože zde nejsou taková horka jako v sousedním Španělsku. Samozřejmě v zemi nechybí ani krásná historická města a hrady. Přečtěte si o těch nejkrásnějších místech Portugalska nebo o hlavním městě Lisabon.


… Nejnovější články …

  • Nejzajímavější památky v Lisabonu
    Hlavní město Portugalska je opravdu úžasné. Město postavené na sedmi kopcích se spoustou památek a protékající řekou Tejo prostě nemůžete vynechat. Dá se stihnout v rámci jednoho dne, ale ani při týdenní návštěvě se tady nebudete nudit. Vydáme se např. přes most Ponte 25 de Abril, do čvrti Alfama nebo k Belémské věži, která je na seznamu UNESCO.
  • Nejkrásnější místa Portugalska
    Divoké vlny, vysoké rozeklané útesy, mořské jeskyně a historická města. To vše se nachází na území Portugalské republiky. Během pár dní se dá projet celé pobřeží a poznat tak nejkrásnější místa Portugalska. Přečtěte si o známých přímořských letoviscích, nejkrásnějších pláží a známých městech, jako je Porto a Lisabon.