Česko

Cestování je naším největším koníčkem a párkrát za rok i prací. Často musí člověk objet celý svět, aby poznal, že ta nejkrásnější místa má doma. My už jsme po Česku několikrát vyrazili a stálo to za to. Přečíst si můžete články např. o přechodu Jeseníku a Králického Sněžníku, o přechodu Krkonoš nebo o tom, jak jsme s týdenní jízdenkou na vlak navštívili Český ráj, Sněžku, Český kras, Českosaské Švýcarsko a další nádherná místa. Nechte se inspirovat tipy na výlety a objevte s námi Česko!


… Nejnovější články …

 • Trip po Česku
  Asi jako všem, i nám v létě 2020 koronáč několikrát změnil plány. Zájezd na Sardinii, který jsme měli průvodcovat byl zrušen pár dní před odjezdem, a tak nám nezbylo nic jiného, než narychlo vymyslet nějaký trip po Česku. Během tohoto roku jsme se naučili docela slušně improvizovat a ani tento výlet není výjimkou. Navíc už jsme nejkrásnější místa ČR objevovali před pár lety, takže už víme, kam se podívat. Přečtěte si v našem článku, jak vyrážíme na přechod Krkonoš, procházíme Český ráj, Kokořínsko a další skvělá místa.
 • Přechod Krkonoš
  Krkonoše jsou naše nejvyšší a nejnavštěvovanější pohoří. Díky své výšce, poloze a klimatickým podmínkám vytvářejí jedinečnou přírodu, kterou jinde ve střední Evropě nenajdete. Z tohoto důvodu jsou označeny jako národní park, a tak se k nim vztahuje spousta pravidel a omezení. V našem článku vám poradíme, jak si bez problémů užít přechod Krkonoš, vidět co nejvíce a moc přitom neutratit. Samozřejmostí jsou praktické tipy na volné nocování, dobrání vody i dopravní spojení.
 • Vlakem po Česku aneb tour de ČR
  Náhodou jsme zjistili, že ČD prodávají týdenní neomezenou jízdenku za 800 Kč pro mě a 700 Kč pro Míšu, takže jsme neváhali a vyrazili vlakem po Česku. Během naší týdenní tour jsme navštívili ta nejkrásnější místa ČR.
 • Tří denní přechod Jeseníku a Králického Sněžníku
  Protože koronavirová situace stále přetrvávala, rozhodli jsme se, že podnikneme nějaký krátký přechod po Česku. Prvně jsme měli v plánu projít Javorníky, ale jelikož byly uzavřené hranice a trasa by vedla 11 km po Slovensku, tak jsme na poslední chvíli vymysleli nový plán. Beskydy už máme křížem krážem prošlé, a proto jsme zvolili nám druhé nejbližší české pohoří Jeseníky a Králický Sněžník.