Norsko

Panenská příroda, severní polární kruh a zajímavé moře? Ano to všechno je možné najít v jedné zemi. Norsko je navíc umocněné tím, že moře se vlévá do úzkých a hlubokých fjordů. Temná voda je stovky metrů pod vámi a ze skal se nabízí úžasné výhledy na krajinu a okolí. Zároveň je Norsko místem mohutných vodopádů, prastarých ledovců a tradičních sobů. Objevte v našich článcích ta nejkrásnější místa země trollů.


… Nejnovější články …

  • Roadtrip do Norska
    Byl rok 2017, když jsme se rozhodli vyrazit na náš první roadtrip. Neměli jsme vůbec žádné zkušenosti s cestováním do zahraničí po vlastí ose, ani s řízením auta do tak vzdálených míst. Aby byla větší legrace, přidal se k nám i kámoš Víťa, se kterým se oba s Míšou dobře známe z atletiky. Důležitým členem týmu byl taky proto, že měl relativně nové auto, které chtěl projet na pořádném výletě. Nějak jsme dali hlavy dohromady, Míša našla zajímavá místa Norska, Víťa připravil auto a já dal dohromady plán na roadtrip do Norska, během kterého ale projedeme i několik dalších zemí.
  • Nejkrásnější místa Norska
    Norsko je zemí fjordů, vodopádů, sobů, řek, lesů a hor. Téměř nikde v Evropě nenajdete tak čistou přírodu, jako právě tady. Ať už si pro poznávání vyberete jakékoliv místo, nebudete litovat. Co se skrývá v zemi s nejsevernějším evropským výběžkem?