Indie

Snad žádná jiná země si pro nás nepřipravila tolik překvapení a kontrastů jako Indie. Různé druhy náboženství, lidí, zvířat u vůní, to vše dotváří jedinečné atmosféry jednotlivých míst. Naši prohlídku jsme začali v hlavním městě Indie Novém Dillí, odkud jsme vyrazili na sever do posvátného města sikhů Amritsaru. Tady jsme zhlédli show na indicko-pákistánské hranici a vydali se objevit jeden z nejchudších států Indie Rádžasthán. Města jako Jodhpur, Jaipur nebo Jaisalmer rozhodně stojí za vidění, ale nejvíce se nám stejně líbila noc v poušti po boku velbloudů. Následovala prohlídka jednoho ze sedmi novodobých divů světa Taj Mahalu a magického města Váránasí s posvátnou řekou Ganga. Poslední dny v Indii jsme strávili v jižním státě Goa, který nabízí nádherné pláže a možnosti na koupání. Indie nás uchvátila nejen monumentálními památkami a divokou přírodou, ale také přátelskými lidmi a báječným jídlem.


… Nejnovější příspěvky …

 • Posvátné město Váránasí
  Váránasí je jedním z nejdůležitějších a nejnavštěvovanějších míst Indie. Svaté město hinduistů i buddhistů vás nadchne úzkými uličkami, orientálními vůněmi a především gháty, které jsou využívány pro všemožné účely od koupání, přes náboženské obřady až po rituální kremaci. Tak neváhejte a pojďte s námi objevit posvátné město Váránasí.
 • Rozporuplná Ágra a monumentální Tádž Mahal
  Indie je plná kontrastů. Na jedné straně monumentální památky a honosné paláce, na druhé straně chudoba, odpadky a nepředstavitelné množství lidí. Ágra je jedním z míst, kde tyto kontrasty poznáte na první pohled. Právě tady se mísí tři památky zapsané na seznamu UNESCO společně s ghetty, volně se potulujícími zvířaty a stokami plnými odpadků. Pojďte se s námi podívat, jak vypadá rozporuplná Ágra a monumentální Tádž Mahal.
 • Největší stát Indie Rádžasthán
  Dokonale propracované památky i města, romantická poušť a skvělé jídlo. To vše a mnohem více nabízí největší stát Indie Rádžasthán. Během několika dní jsme poznali jeho čtyři nejdůležitější města, vyrazili na noc s velbloudy do pouště a vydali se za tygry do džungle národního parku Ranthambhore. Přečtěte si náš článek a objevte tak jedny z nejkrásnějších míst Indie.
 • Posvátné město sikhů Amritsar a hranice s Pákistánem
  Naši indickou tour jsme započali v Novém Dillí a z něj pokračovali směrem na sever. Cílem bylo město Amritsar se Zlatým chrámem, nejdůležitější svatyní sikhského náboženství. Po noci strávené v autobuse jsme byli unavení, ale ani to nám nebránilo v odpoledním výletu na indicko-pákistánský hraniční přechod Attari – Wagah, kde se každý den koná jedinečná show – ceremoniál uzavírání hranic. Tak neváhejte a objevte s námi posvátné město sikhů Amritsar a hranice s Pákistánem.
 • Nové Dillí – top památky a zajímavá místa
  Naše velké putování po Asii je v plném proudu a po hornatém Nepálu je naší další destinací Indie. A kde jinde začít prohlídku než v hlavním městě? V Káthmándú jsme tedy sedli na autobus a vydali se na dlouhou cestu do indické metropole. Pojďme si ukázat Nové Dillí – top památky a zajímavá místa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..